Příměstský tábor zaměřený na chemii a biologii

Máte doma malého, vlastně už docela velkého vědce, badatelku, prostě děti, kterým dobíhají poslední měsíce 8. třídy ZŠ a které touží po objevování? A je Vám líto, že o to vše vinou současné situace přicházejí?Udělejte radost jim i sobě a přihlaste je na příměstský tábor, který pořádá Střední průmyslová škola akademika Heyrovského v Ostravě, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj.

V týdnu od 16. do 20. 8. 2021 je čekají dny plné efektních pokusů, které jim objasní základní chemické principy. Společně s učiteli naší školy budou urychlovat či zpomalovat reakce, zkoumat barvy a měnit je v jiné, a to nejen ve viditelném spektru. Budou pracovat s plyny, filtrovat, destilovat, zahřívat, dýmit, hořet (pro vědu), chladit i hasit. Také si připraví několik svými vlastnostmi zajímavých látek, které budou dále zkoumat. Zkusí analyzovat vzorky přírodnin, provedou fyzikálně-chemická měření jinak běžných dějů na moderních přístrojích. S experimenty stráví spoustu času v chemické laboratoři, občas ale půjdou i ven, třeba právě pro vzorky.

A že je baví i biologie? Tím lépe. Naše výzkumníky čeká mimo jiné dobrodružství v Lesní škole v Bělském lese a poznávání tajemného světa přírody okulárem mikroskopu.

Pět dnů v týdnu vždy od 8:30 do 16:00 h si Vaše děti rozbalí spoustu nového v populárně-naučném balení. Žádné učení, ale věda hrou. Více informací naleznete na webových stránkách školy www.spsch.eu.

 

črvn
14

Fotografování tříd (40 Kč)

črvn
15

OZO 1. A

črvn
15

Dopravní hřiště 5. C

črvn
15

Streetball turnaj, Trojhalí, vybraní žáci 7.AC, 8.B, 9.B

črvn
16

OZO 1. B

črvn
16

Koupaliště 9. A

črvn
17

Koupaliště 8. A