4. B ve světě otázek a odpovědí

publikováno úterý 15.10.2019
autor Pustková Pavlína

Bádání ve Světě techniky

V úterý 15. října 2019 se vypravila třída 4. B do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic na vzdělávací program Proč? Svět v otázkách a odpovědích.

V expozicích Světa techniky nalezneme odpověď na nejednu zvídavou otázku z různých oborů lidského vědění. Cílem modulu bylo vzbudit v dětech zvědavost a touhu hledat odpovědi na otázky, jak věci kolem nás fungují a proč tak fungují.

Během modulu se děti vžily do role vědců, kteří bádají. Následně se na krátkou chvíli staly také reportéry, kteří o svým zjištěních informují ostatní. Tento program u dětí rozvíjí schopnost pracovat ve skupině a efektivně si rozdělit zadaný úkol. Naše děti bádaly v oborech gastronomie, dendrologie, anatomie a zoologie. Svého úkolu se zhostily opravdu výtečně - jejich reportáže byly velmi zdařilé.

Po tomto vzdělávacím programu si děti mohly ještě procházet další expozice a vyzkoušet si nejrůznější interaktivní exponáty. Také jsme shlédli 3D film o oceánech, který děti seznámil se zajímavými fakty, ale také poukázal na problém globálního oteplování.

Jak jsme si to užili? Prohlédněte si fotografie v galerii.

Mgr. Hýlová Vladimíra

čtvrtek 30.11.2023
úterý 28.11.2023
neděle 26.11.2023
pros
05

Předškoláci z MŠ 6 v 2.ABC

pros
06

Vánoční fotografování

pros
06

Mikulášská nadílka

břez
06

9 - 12 h Lesní škola, 5. A

dubn
17

9 - 12 h Lesní škola, 5.B