Fajné dílny 9. B

Dne 4. 10. 2021 se 9. B zúčastnila akce v Dolní oblasti Vítkovice "Fajné dílny". Žáci si mohli vyzkoušet různá řemesla jako zámečnictví, svařování - u toho nám bylo opravdu teplo, šití polštáře na šicím stroji - ten jsme si mohli odnést domů. Také jsme si vyrobili keramické mísy, na které ale musíme počkat, až budou vypáleny v keramické peci.

Lektoři nám ukázali soustruh, který jsme si mohli zkusit ovládat a vyzkoušeli si pilu, která řeže kov. A nakonec nás seznámili s CNC strojem, ukázkou práce na PC a následným laserovým opracováním. Stroj nám vyrobil pěkné dárečky, které jsme si sami navolili v PC přes program Autocad, který slouží pro 2D a 3D projektování a konstruování.

Velice se nám tam líbilo a byli jsme znovu pozváni na další program, který bude konán o vánočním čase.

Děkujeme Fajné dílně, užili jsme si to!

Praktické záběry našich žáků najdete ve fotogalerii.

Mgr. Gabriela Hermanová

květ
27

Dopravní hřiště 4.B

květ
27

Exkurze Dukovany (pro přihlášené)

květ
30
květ
31

DOV: Kouzelný oxid 1. A

črvn
03

3. - 4. Exkurze Praha (pro přihlášené)