Fajné dílny 9. B

Dne 4. 10. 2021 se 9. B zúčastnila akce v Dolní oblasti Vítkovice "Fajné dílny". Žáci si mohli vyzkoušet různá řemesla jako zámečnictví, svařování - u toho nám bylo opravdu teplo, šití polštáře na šicím stroji - ten jsme si mohli odnést domů. Také jsme si vyrobili keramické mísy, na které ale musíme počkat, až budou vypáleny v keramické peci.

Lektoři nám ukázali soustruh, který jsme si mohli zkusit ovládat a vyzkoušeli si pilu, která řeže kov. A nakonec nás seznámili s CNC strojem, ukázkou práce na PC a následným laserovým opracováním. Stroj nám vyrobil pěkné dárečky, které jsme si sami navolili v PC přes program Autocad, který slouží pro 2D a 3D projektování a konstruování.

Velice se nám tam líbilo a byli jsme znovu pozváni na další program, který bude konán o vánočním čase.

Děkujeme Fajné dílně, užili jsme si to!

Praktické záběry našich žáků najdete ve fotogalerii.

Mgr. Gabriela Hermanová