Týden angličtiny s rodilými mluvčími

publikováno úterý 22.01.2019
autor Pustková Pavlína

Angličtina pod taktovkou cizinců...

Ve dnech 14. – 18. 1. 2019 se zúčastnilo 31 žáků II. stupně budovy M8 anglického kurzu s rodilými mluvčími. Intenzivní kurz se konal u nás již podruhé, avšak loňský rok byl zatím jen startovní. Chtěli jsme vědět, jakou bude mít úspěšnost, proto jsme otevřeli pouze jednu skupinu pro 18 žáků. V letošním roce byla úspěšnost dvojnásobná, přihlásila se spousta zájemců a otevřeli jsme tedy dvě skupiny. Přijeli k nám vyučující Charles z Anglie a Anežka z Nového Zélandu, která má typicky české jméno jen proto, že její tatínek je Čech :-)

Kurz trval celý týden a děti měly opět jedinečnou příležitost zažít 30 hodin výuky v angličtině. Ze začátku se žáci ostýchali a měli obavu, aby příliš nechybovali, ale lektoři svým přístupem, aktivitami a vlnou energie odbourali u dětí pochybnosti a hodiny tak probíhaly v poklidném a učenlivém duchu. Výhodou letošních kurzů byla kombinace vyučujících. Cizinci se střídali u obou skupin po třech hodinách, takže měli žáci nejen pestřejší výuku, ale mohli si poslechnout i dva rozdílné akcenty. Děti si pochvalovaly nejen styl a formu výuky, ale i osobní přístup. Lektoři zapojili všechny žáky do konverzace, her a různých skupinových či individuálních úkolů. Na konci kurzu rozdali žákům certifikáty o jeho úspěšném absolvování a poradili jim, aby trénovali angličtinu sledováním anglických filmů, hraním her v angličtině, konverzací s cizinci a čtením anglické literatury. Mnozí by se rádi zúčastnili kurzu i příští školní rok. Pokud bude o kurzy zájem i následující rok, nabídli bychom kurz také dětem z I. stupně.

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.

Mgr. Simona Basovníková

črvn
07

Den s informatikou 8.C

črvn
08

Parlament mládeže Úmob Jih

črvn
08

Den s informatikou 8.A

črvn
08

Fun park Žirafa 2.B

črvn
09

Dopravní hřiště 5.A

črvn
09

Den s informatikou 8.B

črvn
12

Školní výlet Praha 9.C

črvn
12

Školní výlet Štramberk 6.AC