publikováno čtvrtek 25.04.2019
autor Pustková Pavlína

Veselé zoubky

V dubnu se první třídy zapojily do preventivního programu Veselé zoubky, který připravila společnost dm drogerie markt s.r.o.

Tento projekt žáci prožili nejen teoreticky, ale i prakticky v hodinách prvouky, českého jazyka, výtvarné výchovy a pracovních činností. Nejprve se děti seznámily s výukovým filmem Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Poté vyplnily připravený pracovní list, přečetly si text a splnily úkoly. Na koberci si prvňáci popovídali s paní učitelkou o zásadách správné péče o zoubky, zubním kazu, proč navštěvovat pravidelně zubního lékaře… Tyto mnohdy nově nabyté vědomosti žáci uplatnili v připraveném interaktivním programu.

Konečně si všichni mohli prohlédnout své dárečky - taštičky s produkty pečující o zoubky (zubní kartáček, zubní pasta, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro čištění zoubků, nálepka do koupelny, kde je znázorněno, jak si zoubky správně čistit), které dětem věnovala dm drogerie. Děti si své nové kartáčky mohly hned vyzkoušet, natrénovaly techniku čištění a odměřily si čas na přesýpacích hodinách. V hodinách výtvarné výchovy nakreslily obrázek pro Hurvínka a vytvořily plakátek, který jim tento výukový program bude připomínat.

Z celého projektu měli prvňáci velikou radost. Chtěli bychom touto cestou dm drogerii poděkovat za dárečky, za zaslané výukové materiály a hlavně za výborný nápad.

Záběry spokojených dětí s dárečky najdete v galerii.

Mgr. Renáta Hlisnikowská

říjn
01

Fotografování prvňáků

list
04

Protidrogový vlak 9. A, 9. C

list
05

Protidrogový vlak 8. A, 8. B, 9. B

list
19

Vánoční fotografování

pros
02

Knihovna 3. B

pros
09

Knihovna 3. A

ledn
12

Knihovna 4. B

ledn
26

8 h Knihovna celá 6. C