Noc s Andersenem

23. 3. 2018 Nocování dětí 5.C a 5.D v budově odloučeného pracoviště M8 v obležení knih s tématikou Jaroslava Foglara

V pátek 23. 3. 2018 se v žákovské knihovně naší školy konala Noc s Andersenem. Jedná se o celostátní akci, kde se v nejrůznějších knihovnách a školských zařízeních děti věnují knihám, čtou si a hlavně mají možnost zde přenocovat. V letošním roce šlo o 18. ročník této akce, naše škola se zúčastnila podruhé.
Tématem tohoto ročníku byl Jaroslav Foglar. Děti měly za úkol sehnat co nejvíce knih a komiksů od tohoto spisovatele. Sešlo se jich opravdu hodně. Ale jelikož s tímto autorem ani s knihami neměly děti moc zkušeností, bylo zapotřebí se s partou Rychlých šípů nejprve seznámit, a to prostřednictvím filmu Záhada hlavolamu. U filmu se děti také navečeřely a snažily se rozluštit hlavolam Ježek v kleci. Úspěšní byli téměř všichni, jen třem z nich se ježka z klece nepodařilo dostat ven.
Hlavním programem byla soutěž Otázky, kdy soutěžící četli jednotlivé kapitoly a odpovídali na otázky. Cílem bylo číst, vyhledávat, zaznamenávat odpovědi a být prostě nejrychlejší. Po kontrole a přidělení bodů bylo vyhlášení vítězů. Ti nejlepší obdrželi hlavolam, drobný dárek dostali všichni.
Za jejich snažení čekalo na děti překvapení ve formě diskotéky - just dance. Zapojili se opravdu všichni, DJ Radek Ogurčák - frontman skupiny Tři vykřičníky – se své úlohy za mixážním pultem zhostil perfektně, barevná hudba, kouřové efekty, ozvučení… no prostě: „…nejlepší diskotéka na světě“, řečeno slovy dětí. 
Zcela unavení a spokojení se děti po nezbytné hygieně přesunuly do svých pelíšků a na dobrou noc si s Radkem zazpívaly několik písniček. Teď už jen zavřít víčka a spát… Celkem zde spalo i s paní učitelkami 24 nocležníků. 
Ráno hygiena, snídaně, sbalit věci a domů… Dětem se vůbec nechtělo. Byli spokojení, možná ještě trochu unavení. Akce se opravdu vydařila, děti byly šikovné. Potěšující bylo, že některé z nich knihy Jaroslava Foglara zaujaly a s chutí si příběhy Rychlých šípů přečtou.

Mgr. Renáta Hlisnikowská

črvn
17

Školní výlet 5.A

črvn
17

Školní výlet 6.B

črvn
17

Dopravní hřiště 5. C

črvn
19

Školní výlet 5. C

črvn
20

Školní výlet 5. C

črvn
20

Školní výlet 3.A

črvn
20

Školní výlet 9.C

črvn
20

Exkurze Vídeň pro přihlášené