6. 6. 2018 Výprava do historie lidstva....

Dne 6. 6. 2018 jsme se v počtu 52 žáků z M8 i M16, 2 učitelů, 1 paní průvodkyně z CK Vesna Tours a 1 pana řidiče vydali na cestu za novými zážitky. První zastávku jsme absolvovali každý se svými obavami, jak na nás zapůsobí prostředí a historie koncentračního tábora v Osvětimi. Děti byly rozděleny do dvou skupin, všichni vyfasovali sluchátka a port, aby mohli v klidu naslouchat přidělené polské průvodkyni, která v češtině poutavě líčila historii nejen tohoto vyhlazovacího tábora, ale následně také 3 km vzdáleného tábora v Březince, kam pokračovala naše cesta. Tento tábor je znám rampou, kde probíhala selekce transportů určených k likvidaci v plynových komorách. 
Druhou část dne jsme trávili v Krakově, historické rezidenci polských králů, ležícím na řece Visle. Z parkoviště nás paní průvodkyně s panem učitelem Novotným vedla kolem Dračí jámy, kde podle pověsti usmrtil draka rytíř Krak, až na hrad Wavel, kolem sochy papeže Jana Pavla II., provedla tamní katedrálou a kolem pomníku Tadeusza Kościuszki a dále kostela sv. Petra a Pavla dovedla až na hlavní náměstí. Tam žáci dostali dlouho očekávaný rozchod u kostela sv. Vojtěcha.
Účastníci zájezdu mohli zhlédnout také Mariánský kostel, radniční věž či tzv. Sukiennici (budovu tržnice) původně z 13. století. Přesto dali většinou přednost provozovně McDonald´s a nákupu oblečení či suvenýrů :-), ale rozhodně si pobyt v Krakově užili. Viditelně spokojení po 16. hodině naskákali do autobusu a zamířili domů, kam jsme dojeli asi v 19:20 h.
Velkou poctou bylo, že nám paní průvodkyně chválila naše slušné a hodné žáky! Děkujeme.

Mgr. Pavlína Pustková

úterý 21.01.2020
neděle 19.01.2020
ledn
28

8 h, 9 h Výchovný koncert skupina Réva pro 1. i 2. st.

ledn
28

školní kolo olympiády v AJ ústní část 9. r

ledn
29

Divadlo loutek 2. ABC

ledn
30

Abeceda peněz 4. B Finanční gramotnost Česká spořitelna pobočka Nová Karolína

ledn
30

Vydávání vysvědčení, změna organizace výuky - 1. stupeň do 11:40 h, 2. stupeň do 12:35 h

ledn
31

Pololetní prázdniny

únor
07

Svět techniky 4.B

únor
24

Lyžařský kurz pro 1.stupeň