14. 6. 2019 5.B školní výlet – památník v Hrabyni a bunkr v Darkovičkách

Cestování v čase bylo námětem našeho školního výletu. Vydali jsme se společně do období světových válek. Po příjezdu do Národního památníku 2. světové války v Hrabyni jsme absolvovali vzdělávací program s názvem „Zvířata ve válkách“, kde jsme se dozvěděli spoustu překvapujících informací o tom, jak se zvířata nejprve domestikovala, později se používala k bojovým účelům nebo také k záchranářství. Zajímavé byly také příběhy ze středověku, kde zvířata dokonce stanula před soudem se svým obhájcem.

Po krátké přestávce nás čekal milý pan průvodce, který nás provedl samotným památníkem. Viděli jsme dobové zbraně, uniformy, děla. Celý areál památníku byl nově zrekonstruován, a tak jsme se mohli zastavit například u repliky „schodů smrti“ nebo sádrového odlitku památníku Lidických dětí. Od pana průvodce dostávaly děti spoustu otázek, téměř na všechno našli odpověď. Na konci prohlídky jsme vystoupali na vrchol památníku – vyhlídku po 104 schodech. Na posledním zastavení našeho výletu se mohly děti podívat, jak fungovali vojáci při bojích ve světových válkách.

Dorazili jsme sice unavení, ale plni nových informací a zážitků. 

Mgr. Petra Prokopová

říjn
01

Fotografování prvňáků

list
04

Protidrogový vlak 9. A, 9. C

list
05

Protidrogový vlak 8. A, 8. B, 9. B

list
19

Vánoční fotografování

pros
02

Knihovna 3. B

pros
09

Knihovna 3. A

ledn
12

Knihovna 4. B

ledn
26

8 h Knihovna celá 6. C