Lyžařský výcvikový kurz Velké Karlovice 2019

25. 2. - 1. 3. 2019 Druhý stupeň vyrazil za sněhem, lyžováním i zábavou

Videa najdete v Google albu.

Zprávičky z lyžáku č. 1
Pondělí 25. 2. 2019

Do Velkých Karlovic jsme dorazili po hlavních cestách přes Bílou (bez blitíčka).

Počasí: ráno nula přes den až +7 lehce slunečno, příjemně, pro lachtany chodící s prknem až moc teplo.

Jídlo: oběd – polévka s širokými nudlemi, knedlík normální a jiný (ale ne špaldový) s vepřovým masem a majdou. Večeří a druhou večeří se necháme překvapit.

Lyžování: sjezdovka upravená, zrána namrzlá, odpoledne měkčí. Rozdělili jsme se do družstev: oranžoví, modří, zelení, lachtani a 2 absolutní začátečnice - Nikolka a Terezka – které již lyžují!

Vaši miláčci: jsou ubytováni, nyní odpočívají, chystají večerní program, zatím všichni zdrávi.

Heslo dne – První jízda, boty v háji, je nám tady jako v ráji!


Zprávičky z lyžáku č. 2
Úterý 26. 2. 2019

Počasí: Dopoledne mraky, jemné mrholení, později se mraky protrhaly až do úplného slunečna, takže pohoda :-)

Sjezdovka: Dnes jsme se rozdělili. Modří a oranžoví jeli řádit na Kyčerku. Vyzkoušeli si lehký skikros, než se dostali na modrou a pak si užívali lyžování. Zelení zdokonalovali styl, aby mohli na Kyčerku zítra. Začátečnice Nikola a Tereza byly fakt super a druhý den normálně i nenormálně jezdí! Nejúžasnější byli lachtani začátečníci, kteří vyjeli na pomě na první dobrou, což není vůbec jednoduché. Jeli padající list a zítra z toho bude oblouk!

Jídlo: je trvale výborné, přesto někteří frfňají, snídaně: pečivo, párek, oběd: fazolačka, hovězí s těstovinami, večeře: povidloví knedlíci. :-)

Vaši miláčci: těší se na „naše nadmíru zábavné hry“

Heslo dne: 8 tyček na helmě, zkoušeli jsme slalom!

 

Zprávičky z lyžáku č. 3
Středa 27. 2. 2019

Počasí: celý den ažůro, prostě valašský Davos, v maximu 7 stupňů

Sjezdovka: měkla a měkla…., těžké jarní lyžování…..

Jídlo: snídaně – šunka, sýr, pečivo, bábovka, polévka výborná se spoustou chutných ingrediencí a knedlo, zelo vepř, (typický suchý vídeňský knedlík, možná vařili noky a vyšel z toho knedlík…), na večeři pizza.

Vaši miláčci: dnes jezdili všichni, 7 zelených společně s oranžovými a modrými odjelo zdolat Kyčerku a povedlo se. Lachtani smýkali oblouky (jsou opravdu velmi šikovní) a zbytek zelenožlutých trénoval jednofázově na páteční slalom. Odpoledne vyrazili všichni do šopinu. Radost z nakupování byla hmatatelná. Při cestě nás opustila podrážka jedné boty, naštěstí brzo a návrat byl jednoduchý. Večer nás čekají „naše hry“ a diskotéka (pokud přes řev někdo uslyší hudbu)

Heslo dne: vloni jsme psali „chčije a chčije“ (na samotě u lesa – Vrbno), letos musíme napsat „slunko pere jak sedlák cepem“ (na samotě u lesa – Velké Karlovice)

Zprávičky z lyžáku č. 4
Čtvrtek 28. 2. 2019

Počasí: celý den krásně slunečno

Sjezdovka: brzy měkká a těžká

Jídlo: snídaně – kuličky, jogurt, mléko, oběd – sekaná s bramborem, večeře – boloňské špagety

Vaši miláčci: všichni lyžují a snowbordují. Těší se na večerní pokličku a dřiskotéku. V tuto chvíli mají osobní volno a tak přes stěnu slyšíme tuc tuc tuc a z chodby řev. Zítra dopoledne držte svým ratolestem pěsti, jedeme závody (když jsme minule stavěli závodní slalom, vyšel z toho obřák) a ve 12.00 přijede autobus. Do Ostravy dorazíme předpokládáme kolem 13.30 hodin a náklad Vám s radostí předáme. Vezou sami zpět peníze, které neprojezdili na vlecích.

Heslo dne: Jedu, jedeš, jedeme, v oblouku se svezeme.

Zprávičky z lyžáku č. 5
Pátek 25. 3. 2019

 Počasí: na závody nám začalo pršet.

Sjezdovka: mokrá od vrchu až dolů, psa by nevyhnal, ale závod je závod.

Jídlo: sladká snídaně, na oběd kuřecí řízek s bramborovou kaší

Vaši miláčci: závodili ve třech kategoriích: Lachtan (snowboard), lyžar a lyžař elite. První místa obsadili: Jakub Jirků (lyžař elite), Richard Květák (lyžař), David Foldyna (lachtan), druhá místa: Marek Kornecký (lyžař elite), Miroslav Hartus (lyžař), Lukáš Petroš (lachtan), třetí místa: Elen Jančatová (lyžař elite), Jakub Karásek (lyžař), Jiří Dudziak (lachtan)

 Heslo dne: Za rok jedeme znovu!