Lyžařský výcvikový kurz Velké Karlovice 2019

25. 2. - 1. 3. 2019 Druhý stupeň vyrazil za sněhem, lyžováním i zábavou

Videa najdete v Google albu.

Zprávičky z lyžáku č. 1
Pondělí 25. 2. 2019

Do Velkých Karlovic jsme dorazili po hlavních cestách přes Bílou (bez blitíčka).

Počasí: ráno nula přes den až +7 lehce slunečno, příjemně, pro lachtany chodící s prknem až moc teplo.

Jídlo: oběd – polévka s širokými nudlemi, knedlík normální a jiný (ale ne špaldový) s vepřovým masem a majdou. Večeří a druhou večeří se necháme překvapit.

Lyžování: sjezdovka upravená, zrána namrzlá, odpoledne měkčí. Rozdělili jsme se do družstev: oranžoví, modří, zelení, lachtani a 2 absolutní začátečnice - Nikolka a Terezka – které již lyžují!

Vaši miláčci: jsou ubytováni, nyní odpočívají, chystají večerní program, zatím všichni zdrávi.

Heslo dne – První jízda, boty v háji, je nám tady jako v ráji!


Zprávičky z lyžáku č. 2
Úterý 26. 2. 2019

Počasí: Dopoledne mraky, jemné mrholení, později se mraky protrhaly až do úplného slunečna, takže pohoda :-)

Sjezdovka: Dnes jsme se rozdělili. Modří a oranžoví jeli řádit na Kyčerku. Vyzkoušeli si lehký skikros, než se dostali na modrou a pak si užívali lyžování. Zelení zdokonalovali styl, aby mohli na Kyčerku zítra. Začátečnice Nikola a Tereza byly fakt super a druhý den normálně i nenormálně jezdí! Nejúžasnější byli lachtani začátečníci, kteří vyjeli na pomě na první dobrou, což není vůbec jednoduché. Jeli padající list a zítra z toho bude oblouk!

Jídlo: je trvale výborné, přesto někteří frfňají, snídaně: pečivo, párek, oběd: fazolačka, hovězí s těstovinami, večeře: povidloví knedlíci. :-)

Vaši miláčci: těší se na „naše nadmíru zábavné hry“

Heslo dne: 8 tyček na helmě, zkoušeli jsme slalom!

 

Zprávičky z lyžáku č. 3
Středa 27. 2. 2019

Počasí: celý den ažůro, prostě valašský Davos, v maximu 7 stupňů

Sjezdovka: měkla a měkla…., těžké jarní lyžování…..

Jídlo: snídaně – šunka, sýr, pečivo, bábovka, polévka výborná se spoustou chutných ingrediencí a knedlo, zelo vepř, (typický suchý vídeňský knedlík, možná vařili noky a vyšel z toho knedlík…), na večeři pizza.

Vaši miláčci: dnes jezdili všichni, 7 zelených společně s oranžovými a modrými odjelo zdolat Kyčerku a povedlo se. Lachtani smýkali oblouky (jsou opravdu velmi šikovní) a zbytek zelenožlutých trénoval jednofázově na páteční slalom. Odpoledne vyrazili všichni do šopinu. Radost z nakupování byla hmatatelná. Při cestě nás opustila podrážka jedné boty, naštěstí brzo a návrat byl jednoduchý. Večer nás čekají „naše hry“ a diskotéka (pokud přes řev někdo uslyší hudbu)

Heslo dne: vloni jsme psali „chčije a chčije“ (na samotě u lesa – Vrbno), letos musíme napsat „slunko pere jak sedlák cepem“ (na samotě u lesa – Velké Karlovice)

Zprávičky z lyžáku č. 4
Čtvrtek 28. 2. 2019

Počasí: celý den krásně slunečno

Sjezdovka: brzy měkká a těžká

Jídlo: snídaně – kuličky, jogurt, mléko, oběd – sekaná s bramborem, večeře – boloňské špagety

Vaši miláčci: všichni lyžují a snowbordují. Těší se na večerní pokličku a dřiskotéku. V tuto chvíli mají osobní volno a tak přes stěnu slyšíme tuc tuc tuc a z chodby řev. Zítra dopoledne držte svým ratolestem pěsti, jedeme závody (když jsme minule stavěli závodní slalom, vyšel z toho obřák) a ve 12.00 přijede autobus. Do Ostravy dorazíme předpokládáme kolem 13.30 hodin a náklad Vám s radostí předáme. Vezou sami zpět peníze, které neprojezdili na vlecích.

Heslo dne: Jedu, jedeš, jedeme, v oblouku se svezeme.

Zprávičky z lyžáku č. 5
Pátek 25. 3. 2019

 Počasí: na závody nám začalo pršet.

Sjezdovka: mokrá od vrchu až dolů, psa by nevyhnal, ale závod je závod.

Jídlo: sladká snídaně, na oběd kuřecí řízek s bramborovou kaší

Vaši miláčci: závodili ve třech kategoriích: Lachtan (snowboard), lyžar a lyžař elite. První místa obsadili: Jakub Jirků (lyžař elite), Richard Květák (lyžař), David Foldyna (lachtan), druhá místa: Marek Kornecký (lyžař elite), Miroslav Hartus (lyžař), Lukáš Petroš (lachtan), třetí místa: Elen Jančatová (lyžař elite), Jakub Karásek (lyžař), Jiří Dudziak (lachtan)

 Heslo dne: Za rok jedeme znovu!

dubn
03

Dopravní hřiště 3.C

dubn
14

Knihovna 2.C

dubn
20

Zkoušky Cambridge

dubn
20

Badminton Fajne 3.A

dubn
26

Exkurze Moravský kras 9. ABC

květ
03

Divadlo loutek 5.AB, 4.BC

květ
05

Společné focení tříd