Festival ostravských knihoven 8. B

1. 10. 2019 Třída 8. B v Ústřední knihovně města Ostravy

V úterý se vydali žáci s Mgr. Sikorovou na prohlídku Ústřední knihovny města Ostravy. Krásný den pak vyplnili výhledem z věže Nové radnice. 

Zážitky doplní sami žáci prostřednictvím svých článků. 

FESTIVAL KNIHOVEN 1.10. 2019

Ústřední knihovnou města Ostravy nás vedl průvodce, který nám ukázal uložiště knih. Bylo tam neskutečné množství publikací. Viděli jsme zvukovou knihovnu nebo britskou a americkou sekci.

Cestou z knihovny nás paní učitelka Sikorová vzala na vyhlídkovou věž Nové radnice. Nahoře byl krásný výhled, udělali jsme pár fotek a vyrazili zpátky do školy.

 (Pustková Zuzana 8.B)

Úryvek ze zprávy Festival ostravských knihoven (Bára Holubová)

… Tam jsme se dostali do rukou knihovníka, který nás provedl po místech, která jsou i nejsou dostupná veřejnosti. Například do skladu knih, ve kterém bylo tolik knih, že kdybychom je měli počítat, tak tam budeme nejspíš do Vánoc; do části knihovny, která se nazývá Zvuková knihovna – je určena pro nevidomé a slabozraké, mají proto zde CD s nahrávkami celých knih. Dále jsme si zde mohli vyzkoušet pomocí speciálních brýlí, jak vidí, pokusit se pomocí hmatu poznat, co je to za omalovánku. Bylo to velmi zajímavé a zábavné. Také jsme navštívili část knihovny, která je určená pro děti a mládež, zde jsme viděli mimo jiné sekci určenou jen komiksům. Předposlední část knihovny, kterou jsme viděli, byl American Corner (přeloženo Americký koutek), který je v této knihovně nový a kde se také nalézá společenský sál. Zde jsme si mohli vzít americké vlaječky a odznáčky. Poslední část bylo Britské centrum, kde jsou knihy jen v angličtině. …..

 Návštěva městské knihovny a radnice Leila Hanzelková

Dne 1.10. 2019 se vydala celé naše třída do knihovny města Ostravy. Jeli jsme se podívat do skladu knih, audio knih a novin. Exkurze zahrnovala také prohlídku jednotlivých pater knihovny. V 1. patře se nacházela klasická knihovna s dalšími částmi. 2. patro patřilo Americe a věci kolem ní. Čas letěl rychle, a proto se blížil konec exkurze. Moc jsem si to užila a ráda bych se tam podívala někdy znovu. Vyšli jsme z knihovny a naše kroky vedly na Novou radnici. Tam nám paní učitelka koupila lístky a jelo se až nahoru. Tam jsme strávili asi tak 20 minut, podívali jsme se na část Ostravy, vyfotili se a celou vyhlídku si pěkně užili. Tím to bych chtěla poděkovat paní učitelce Sikorové, že nás vzala do knihovny a na Novou radnici. Moc se mi celý den líbil a ještě jednou děkuji paní učitelce.

 

 Dne 1.10.2019 nás v Knihovně města Ostravy uvítal pán a provedl nás částmi knihovny do kterých se běžně nedostaneme. Když jsme se dostali do zvukové knihovny, tak nám paní pověděla nám něco o audio knihách. Poté jsme zkoušeli jak vidí slepí lidé nebo skoroslepí. Ze zvukové knihovny jsme se přesunuli do části, kde byly knihy udělané z novin a mohli jsme se podívat co se stalo v den našeho narození. V anglické části byly všechny díly Harryho Pottera a povídky z něj v angličtině. Tento festival se mi líbil a doufám , že příští rok bude znovu. (Ondřej Ilyenin)