Vánoční den

12. 12. 2019 Společné setkání v předvánočním čase

Dne 12. prosince 2019 proběhl dlouho očekávaný Vánoční den, který byl letos pojat převážně jako jedna velká tvůrčí dílna.  Přípravy probíhaly již od poloviny listopadu, vymýšlelo se, nacvičovalo se, peklo se, nakupovaly se materiály na tvoření, zdobily se třídy i stromečky. Ve čtvrtek vše vypuklo, v 15 hodin se otevřely brány školy a ta se stala centrem všeho dění.

U vstupních dveří všechny návštěvníky vítal výbor žáků 8. A, rozdával rozpis jednotlivých aktivit a žetony, které byly použity pro hlasování o nejhezčí perníkovou chaloupku. Ty doma upekly maminky a babičky našich žáků a byly vystaveny naproti bufetu, kde čekaly na svou chvíli.

Během první hodiny třídy praskaly ve švech – děti tvořily přáníčka, vánoční krabičky, ozdoby, medové svíčky, svícny, podložky pod hrníček, v jiných se sedělo a povídalo, v aule probíhaly vánoční závody a obsluha bufetu byla v jednom kole. V 16 hodin pod rouškou tmy zazpíval pěvecký sbor sérii různojazyčných písní a jejich vystoupení zakončilo rozsvícení vánočního stromečku provázené potleskem.

Poté ve třídách pokračovalo tvoření a hlavní dění se přesunulo k bufetu – všichni čekali, jak dopadne vyhlášená soutěž o nejhezčí perníkovou chaloupku. Celkem bylo přihlášeno 9 chaloupek, které byly označeny číslem – každý návštěvník mohl hlasovat pro 3 z nich. Pan ředitel s panem zástupcem se chopili vyhlašování vítězů. Na 1. místě se umístila chaloupka rodiny Petřekových (Mariky a Michala) se 143 hlasy, na 2. místě Anny a Zuzany Pustkových se 104 hlasy a na 3. místě Filipa Ernese se 100 body.

O chaloupky byl velký zájem, výtěžek z dobrovolných částek za chaloupky byl věnován do fondu SRPŠ. Tímto děkujeme všem, kteří si s námi předvánoční čas ve škole užili a do nového roku přejeme pevné zdraví, štěstí, svornost a příznivý vítr!

Mgr. Pavlína Pustková

črvn
07

Den s informatikou 8.C

črvn
08

Parlament mládeže Úmob Jih

črvn
08

Den s informatikou 8.A

črvn
08

Fun park Žirafa 2.B

črvn
09

Dopravní hřiště 5.A

črvn
09

Den s informatikou 8.B

črvn
12

Školní výlet Praha 9.C

črvn
12

Školní výlet Štramberk 6.AC