Výprava do ZOO Ostrava 6. C

25. 6. 2021

Jelikož nás v době karantény minula plánovaná návštěva zoo, nenechali jsme si ji ujít na konci školního roku. Noc před výpravou byla divoká, bouřka a déšť nás do posledních chvil napínali, zda se nám vůbec podaří výlet absolvovat suchou nohou. A podařio se!

V pátek 25. 6. 2021 jsme po 9. hodině prošli branami zoo a vydali se kolem ubikací jednotlivých zvířat. Panda červená svým milým čumáčkem a lezeckými schopnostmi nadchla celou třídu. Kozy nadšeně strkaly do každého návštěvníka, aby si vynutily dětmi zakoupené granule. Prošli jsme farmou, pohladili si králíky a morčata.

U slonince žáci měli krátký rozchod, aby si mohli zakoupit občerstvení (hranolky byly top :-) ) a během přestávky si trochu odpočinuli. 

V průběhu více než 3 hodinové procházky jsme nezapomněli na šimpanze, velbloudy, zebry, z dálky zhlédli žirafy, zaposlouchali se do skřeku lemurů. V pavilonu Čitván odpočíval medvěd ušatý a ve výběhu poskakovalii hulmani. Nadšení vypuklo u servalů...dvojčata mláďata narozena v dubnu 2021 se kočkovala a vesele poskakovala.

Když se čas nachýlil, vydali jsme se na zastávku a trolejbus 104. Z tramvaje jsme v Hrabůvce vystupovali po 13. hodině, u školy se rozloučili a s přáním krásného víkendu se rozešli domů.