Čokoládová vařečka 2023

Čokoládová vařečka je soutěž podobného pro žáky základních škol, kteří mají zájem o gastronomii. Letos na téma „Rostlina místo masa, zdraví, síla a krása.“ Žáci 7.– 9. tříd z 10 ostravských základních škol měli za úkol v časovém limitu připravit 4 porce teplého pokrmu s přílohou. Všichni soutěžící měli k dispozici surovinový koš a „k ruce“ jednoho asistenta, žáka 3. ročníku učebního oboru Kuchař-číšník.

Z našich žáků se jako jediný akce zúčastnil Jirka Svoboda z 9. B. Připravoval grilovaný hermelín s pečeným bramborem. Děkujeme za reprezentaci školy.

Do čtyřčlenné poroty zasedl učitel odborných předmětů Mgr. Michal Adam, zástupce KHS Mgr. Michaela Remešová, vedoucí oddělení léčebné výživy a stravování v Městské nemocnici Ostrava, člen ŠR na SŠSS pan Petr Hikl a absolvent nástavbového maturitního studia, úspěšný reprezentant SŠSS v národních gastronomických soutěžích a zahraničních stáží v Irsku, Severní Koreji Anh Tuan Luong. Porota hodnotila nejen dodržování technologických postupů a časového limitu, hygienu při práci, ale především chuť, nápaditost a celkový vzhled připravovaného pokrmu.

črvn
07

Den s informatikou 8.C

črvn
08

Parlament mládeže Úmob Jih

črvn
08

Den s informatikou 8.A

črvn
08

Fun park Žirafa 2.B

črvn
09

Dopravní hřiště 5.A

črvn
09

Den s informatikou 8.B

črvn
12

Školní výlet Praha 9.C

črvn
12

Školní výlet Štramberk 6.AC