Barevný podzim 1. stupně je tady

1. stupeň se zahaluje do barev... prvním barevným pátkem byl pátek červený. Druhý zase modrý. 14.10.2022 se děti oblékly do žluté a oranžové barvy. Poslední pátek 21. 10. 2022 se nesl v barvě bílé a černé.

Fotografie tříd si můžete prohlédnout ve fotogalerii. A také na sociálních sítítch.

Barvy černá a bílá. Černá barva symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. U některých lidí je oblíbenost černé barvy spojena se vzdorem a protestem, odporem k určené roli a postavení.  Bílá je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. Je spojena se znamením býka a raka.

A co se říká o žluté a oranžové barvě? Povzbuzuje, osvobozuje, přináší uvolnění, pocit souladu, harmonie, působí vesele a otevřeně, ale může být spojována i s povrchností a přelétavostí Žlutá barva je barva slunce, světla a optimismu. Oranžová barva vyvolává pocit radosti, je spojena s představou slunce, tepla, bohatství, úrody, ale i s hektickým rozčilením, s mládím, zábavou a originalitou. 

Obě barvy jsou spojeny se znamením lva a blíženců.

A co se říká o modré barvě? Nese v sobě relaxační tón. Jedná o barvu studenou, takže může navozovat pocit chladu a nedostupnosti. Psychologicky v nás vyvolává pocit bezpečí. Na rozdíl od červené barvy modrá údajně zpomaluje krevní oběh, a dokonce prý může snížit i naši tělesnou teplotu, pokud se na ni díváme dostatečně dlouho. Tmavě modrá je barvou spolehlivosti, míru a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit. Světle modrá přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. Modrá je hlavní barvou znamení střelce a ryb.

A co se říká o červené barvě? Vyjadřuje ráznost, energii, sílu či vášeň. Je nejoblíbenější z teplých barev. Vyjadřuje barvu života a životní energie, zároveň je ale i barvou boje a války. Výzkumy potvrdily, že červená barva zvyšuje puls a krevní tlak a rychlost dýchání. Červená je hlavní barvou znamení berana a štíra a spojuje se s elementem ohně.