Cesta do pravěku

publikováno úterý 13.11.2018
autor Sýkorová Renáta

V pondělí 12. listopadu se žáci 6.A vydali na cestu do pravěku.

V hodině českého jazyka se ponořili do příběhů známých knih Eduarda Štorcha - Lovci mamutů a Osada havranů. V hodině anglického jazyka zhlédli dnešní generací velmi oblíbený film - Dobu ledovou, samozřejmě v originále, s cílem zdokonalit se v anglickém jazyce. V matematice potrápili své mozečky nad slovními úlohami a vyměřovali pole pro pěstování plodin. V hodině přírodopisu obohatili své znalosti o různé druhy pravěkých zvířat a získané vědomosti si pak mohli následně ověřit v zábavně zpracovaném pracovním listě. Pomyslnou třešničkou na dortu byly pak scénky ze života pravěkých lidí,které si žáci zahráli v hodině dějepisu a sami sebe tak překvapili výbornými hereckými výkony. Pochvalu si zaslouží opravdu všichni za krásné kostýmy, originální nápady a nadšení, se kterým si scénky připravili. Poděkování patří rovněž všem učitelům,kteří se k nám na této cestě do minulosti připojili.          Mgr. Renáta Sýkorová