4. B ve světě otázek a odpovědí

15 10. 2019 Bádání ve Světě techniky

V úterý 15. října 2019 se vypravila třída 4. B do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic na vzdělávací program Proč? Svět v otázkách a odpovědích.

V expozicích Světa techniky nalezneme odpověď na nejednu zvídavou otázku z různých oborů lidského vědění. Cílem modulu bylo vzbudit v dětech zvědavost a touhu hledat odpovědi na otázky, jak věci kolem nás fungují a proč tak fungují.

Během modulu se děti vžily do role vědců, kteří bádají. Následně se na krátkou chvíli staly také reportéry, kteří o svým zjištěních informují ostatní. Tento program u dětí rozvíjí schopnost pracovat ve skupině a efektivně si rozdělit zadaný úkol. Naše děti bádaly v oborech gastronomie, dendrologie, anatomie a zoologie. Svého úkolu se zhostily opravdu výtečně - jejich reportáže byly velmi zdařilé.

Po tomto vzdělávacím programu si děti mohly ještě procházet další expozice a vyzkoušet si nejrůznější interaktivní exponáty. Také jsme shlédli 3D film o oceánech, který děti seznámil se zajímavými fakty, ale také poukázal na problém globálního oteplování.

Mgr. Hýlová Vladimíra

květ
29

Exkurze Osvětim a Krakov 9.ABC a 8.B

květ
30

Historická exkurze Bouzov 6.-7. roč

květ
31

Školní výlet Bruntál 8.C

květ
31

Den dětí Kino Luna 1.ABC, 2.ABC, 3.C film Úžasný Mauric

črvn
01
črvn
02

Akce městského obvodu Jih

črvn
07

Den s informatikou 8.C