Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata...

Onta - školní pes

Školní pes Onta je fena německého ovčáka z chovné stanice Suché Lazce. Narodila se 18. 1. 2017 ve znamení Kozoroha a má česko-německé rodiče.

Většinou ji můžete vidět na školní zahradě, kde si hraje s roztodivnými hračkami, např. koště, truhlík s jahodami, konvice, nebo drátěný plot. Nahlíží také do oken kanceláří a školní kuchyňky, kde očekává nějakou dobrotu. Z čeho má hrůzu, to je kotec se zateplenou boudou. Když v něm bývala zavřená, štěkala a vyla a tím mohla narušovat vyučování.

Aby byl z Onty dobrý hlídač, chodí pravidelně na psí cvičiště. Její trenérkou je p. Zmeškalová a psovodem Markéta Konvičková. Prozatím umí sedni, lehni, chůzi u nohy, teď trénuje povel odložení. Po ukončení tohoto výcviku bude pokračovat v náročnějších povelech, ze kterých bude skládat výkonnostní zkoušky.

Povahou je milá, oddaná, ale při hře se v ní probudí dravá šelma.

Z pamlsků má ráda piškoty, které jí přinesla Adélka Šupčíková z 3.B. Některým lidem to připadá málo, a proto Ontu krmili svým jídlem, až jí přivodili zánět žaludku. Teď už je zase  v nejlepší kondici díky MVDr. Mertovi.

Prázdniny,  na které se všichni těšíme bude trávit koupáním v Berounce a procházkami po křivoklátských lesích.

Krásné záběry naší Onty najdete v galerii.

Jana Konvičková 

Adoptivní kočkodan Dianin

v ostravské ZOO.

Spolupráce naší školy se ZOO v Ostravě začala již ve šk.roce 1997/1998.Využili jsme možnosti podpořit chov vybraných zvířat sponzorským příspěvkem. Nejdříve jsme sponzorovali mývala, později nosála a před deseti lety se stal naším adoptivním zvířátkem kočkodan Dianin. Toho chová pouze naše zoologická zahrada, a to od roku 1975.

Svůj název získal podle bíle zbarvené srsti nad obočím, která připomíná čelenku římské bohyně lovu Diany. Tento primát obývá deštné pralesy západní Afriky a jeho populace je silně ohrožena lovem pro maso a úbytkem lesních porostů.

V Červeném seznamu UCN = Červený seznam ohrožených druhů, je veden jako zranitelný. Je zařazen do Evropského záchovného programu EEP.

Díky žákovské sbírce jsme ve školním roce 2016/2017 předali zoologické zahradě částku 8.320 Kč.

 

 

září
19

Drogy na prvním místě 8.A

září
19

Tvoříme ostravskou DNA 5.AB aula M16 nácvik

září
19

Podzimní ježkování 3.A

září
27

Fotografování 1. tříd

září
27

9 - 12 h Tvoříme ostravskou DNA 5.AB (Dolní oblast Vítkovic)

říjn
01

10 h Planeta Země 3000 (kino Luna) 7.A, 8.A

říjn
04

Exkurze Praha 5.B

říjn
15

8:30 h Svět techniky 4.B