Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata...

Onta - školní pes

Školní pes Onta je fena německého ovčáka z chovné stanice Suché Lazce. Narodila se 18.1.2017 ve znamení Kozoroha a má česko-německé rodiče.

Většinou ji můžete vidět na školní zahradě, kde si hraje s roztodivnými hračkami, např. koště, truhlík s jahodami, konvice, nebo drátěný plot. Nahlíží také do oken kanceláří a školní kuchyňky, kde očekává nějakou dobrotu. Z čeho má hrůzu, to je kotec se zateplenou boudou. Když v něm bývala zavřená, štěkala a vyla a tím mohla narušovat vyučování.

Aby byl z Onty dobrý hlídač, chodí pravidelně na psí cvičiště. Její trenérkou je p. Zmeškalová a psovodem Markéta Konvičková z 9.B. Prozatím umí sedni, lehni, chůzi u nohy, teď trénuje povel odložení. Po ukončení tohoto výcviku bude pokračovat v náročnějších povelech, ze kterých bude skládat výkonnostní zkoušky.

Povahou je milá, oddaná, ale při hře se v ní probudí dravá šelma.

Z pamlsků má ráda piškoty, které jí přinesla Adélka Šupčíková z 3.B. Některým lidem to připadá málo, a proto Ontu krmili svým jídlem, až jí přivodili zánět žaludku. Teď už je zase  v nejlepší kondici díky MVDr. Mertovi.

Prázdniny,  na které se všichni těšíme bude trávit koupáním v Berounce a procházkami po křivoklátských lesích.

Krásné záběry naší Onty najdete v galerii.

Jana Konvičková 

Adoptivní kočkodan Dianin

v ostravské ZOO.

Spolupráce naší školy se ZOO v Ostravě začala již ve šk.roce 1997/1998.Využili jsme možnosti podpořit chov vybraných zvířat sponzorským příspěvkem. Nejdříve jsme sponzorovali mývala, později nosála a před deseti lety se stal naším adoptivním zvířátkem kočkodan Dianin. Toho chová pouze naše zoologická zahrada, a to od roku 1975.

Svůj název získal podle bíle zbarvené srsti nad obočím, která připomíná čelenku římské bohyně lovu Diany. Tento primát obývá deštné pralesy západní Afriky a jeho populace je silně ohrožena lovem pro maso a úbytkem lesních porostů.

V Červeném seznamu UCN = Červený seznam ohrožených druhů, je veden jako zranitelný. Je zařazen do Evropského záchovného programu EEP.

Díky žákovské sbírce jsme ve školním roce 2016/2017 předali zoologické zahradě částku 8.320 Kč.

 

 

květ
20

Návštěva stanice pro ohrožená zvířata Bartošovice 3. AC

květ
22

8:30 h Program "Stavíme město" 2. C (Svět techniky)

květ
22

Festival filmů (Gong) 9. ABC

květ
24

Beseda MP 3. C (8 h), 8. B (8:55 h), 7. A + 8. A (10 h)

květ
27

Beseda MP 1. A (8 h), 2. A (8:55 h), 4. AB (10 h)