Mini ZOO

Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata...

Onta - školní pes

Školní pes Onta je fena německého ovčáka z chovné stanice Suché Lazce. Narodila se 18. 1. 2017 ve znamení Kozoroha a má česko-německé rodiče.

Většinou ji můžete vidět na školní zahradě, kde si hraje s roztodivnými hračkami, např. koště, truhlík s jahodami, konvice, nebo drátěný plot. Nahlíží také do oken kanceláří a školní kuchyňky, kde očekává nějakou dobrotu. Z čeho má hrůzu, to je kotec se zateplenou boudou. Když v něm bývala zavřená, štěkala a vyla a tím mohla narušovat vyučování.

Aby byl z Onty dobrý hlídač, chodí pravidelně na psí cvičiště. Její trenérkou je p. Zmeškalová a psovodem Markéta Konvičková. Prozatím umí sedni, lehni, chůzi u nohy, teď trénuje povel odložení. Po ukončení tohoto výcviku bude pokračovat v náročnějších povelech, ze kterých bude skládat výkonnostní zkoušky.

Povahou je milá, oddaná, ale při hře se v ní probudí dravá šelma.

Z pamlsků má ráda piškoty, které jí přinesla Adélka Šupčíková z 3.B. Některým lidem to připadá málo, a proto Ontu krmili svým jídlem, až jí přivodili zánět žaludku. Teď už je zase  v nejlepší kondici díky MVDr. Mertovi.

Prázdniny,  na které se všichni těšíme bude trávit koupáním v Berounce a procházkami po křivoklátských lesích.

Krásné záběry naší Onty najdete v galerii.

Jana Konvičková 

Adoptivní kočkodan Dianin

v ostravské ZOO.

Spolupráce naší školy se ZOO v Ostravě začala již ve šk.roce 1997/1998.Využili jsme možnosti podpořit chov vybraných zvířat sponzorským příspěvkem. Nejdříve jsme sponzorovali mývala, později nosála a před deseti lety se stal naším adoptivním zvířátkem kočkodan Dianin. Toho chová pouze naše zoologická zahrada, a to od roku 1975.

Svůj název získal podle bíle zbarvené srsti nad obočím, která připomíná čelenku římské bohyně lovu Diany. Tento primát obývá deštné pralesy západní Afriky a jeho populace je silně ohrožena lovem pro maso a úbytkem lesních porostů.

V Červeném seznamu UCN = Červený seznam ohrožených druhů, je veden jako zranitelný. Je zařazen do Evropského záchovného programu EEP.

Díky žákovské sbírce jsme ve školním roce 2016/2017 předali zoologické zahradě částku 8.320 Kč, v roce 2020 paní učitelka Hana Folvarčná předala zástupcům ZOO Ostrava finanční částku ve výši 12 302 Kč..

 

 

dubn
22

Knihovna 6.A

dubn
22

22. - 24. 4. Exkurze Památky UNESCO, Vysočina (pro přihlášené)

dubn
23

OZO: Centrum odpadové výchovy 3.A

dubn
24

24. - 26. 4. Výjezd ZŠ a MŠ Valašské Klobouky

dubn
25

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge 5. až 9. ročník

dubn
29

DOV: Kouzelný oxid 1.A

květ
02

Planetárium: 3.A, 2.C

květ
09

Fotografování tříd