Čokoládová vařečka 2023

publikováno čtvrtek 19.01.2023
autor Pustková Pavlína

Děkujeme za reprezentaci školy Jirkovi Svobodovi z 9. B

Čokoládová vařečka je soutěž podobného pro žáky základních škol, kteří mají zájem o gastronomii. Letos na téma „Rostlina místo masa, zdraví, síla a krása.“ Žáci 7.– 9. tříd z 10 ostravských základních škol měli za úkol v časovém limitu připravit 4 porce teplého pokrmu s přílohou. Všichni soutěžící měli k dispozici surovinový koš a „k ruce“ jednoho asistenta, žáka 3. ročníku učebního oboru Kuchař-číšník.

Z našich žáků se jako jediný akce zúčastnil Jirka Svoboda z 9. B. Připravoval grilovaný hermelín s pečeným bramborem. Děkujeme za reprezentaci školy.

Do čtyřčlenné poroty zasedl učitel odborných předmětů Mgr. Michal Adam, zástupce KHS Mgr. Michaela Remešová, vedoucí oddělení léčebné výživy a stravování v Městské nemocnici Ostrava, člen ŠR na SŠSS pan Petr Hikl a absolvent nástavbového maturitního studia, úspěšný reprezentant SŠSS v národních gastronomických soutěžích a zahraničních stáží v Irsku, Severní Koreji Anh Tuan Luong. Porota hodnotila nejen dodržování technologických postupů a časového limitu, hygienu při práci, ale především chuť, nápaditost a celkový vzhled připravovaného pokrmu.

Jirka se sice neumístil na předních místech, ale vyzkoušel si přípravu pokrmu na gastronomické půdě.

květ
27

Dopravní hřiště 4.B

květ
27

Exkurze Dukovany (pro přihlášené)

květ
30
květ
31

DOV: Kouzelný oxid 1. A

črvn
03

3. - 4. Exkurze Praha (pro přihlášené)