Čokoládová vařečka 2023

publikováno čtvrtek 19.01.2023
autor Pustková Pavlína

Děkujeme za reprezentaci školy Jirkovi Svobodovi z 9. B

Čokoládová vařečka je soutěž podobného pro žáky základních škol, kteří mají zájem o gastronomii. Letos na téma „Rostlina místo masa, zdraví, síla a krása.“ Žáci 7.– 9. tříd z 10 ostravských základních škol měli za úkol v časovém limitu připravit 4 porce teplého pokrmu s přílohou. Všichni soutěžící měli k dispozici surovinový koš a „k ruce“ jednoho asistenta, žáka 3. ročníku učebního oboru Kuchař-číšník.

Z našich žáků se jako jediný akce zúčastnil Jirka Svoboda z 9. B. Připravoval grilovaný hermelín s pečeným bramborem. Děkujeme za reprezentaci školy.

Do čtyřčlenné poroty zasedl učitel odborných předmětů Mgr. Michal Adam, zástupce KHS Mgr. Michaela Remešová, vedoucí oddělení léčebné výživy a stravování v Městské nemocnici Ostrava, člen ŠR na SŠSS pan Petr Hikl a absolvent nástavbového maturitního studia, úspěšný reprezentant SŠSS v národních gastronomických soutěžích a zahraničních stáží v Irsku, Severní Koreji Anh Tuan Luong. Porota hodnotila nejen dodržování technologických postupů a časového limitu, hygienu při práci, ale především chuť, nápaditost a celkový vzhled připravovaného pokrmu.

Jirka se sice neumístil na předních místech, ale vyzkoušel si přípravu pokrmu na gastronomické půdě.

únor
08

8 h Knihovna 5.B

únor
10

10 h Divadlo 2.ABC, 3.A, 4.A

únor
10

10 h Knihovna 5.A

únor
17

8 h Knihovna 6.C

únor
17

KD Akord: „Šakalí léta“ 8.ABC, 9.ABC

břez
01

Knihovna 3. C

břez
03

Hopsalín v tělocvičně 1.ABC, 2.ABC, 3.C